Benda Chinchilla 350 CVT
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Benda Chinchilla 350 CVT 2026
Motor och drivlina
| Motortyp | V |
|---|---|
| Motoreffekt | 34 hk |
| Varvtal vid maximal effekt | 8700 varv/min |
| Vridmoment | 31 Nm |
| Varvtal vid vridmoment | 6500 varv/min |
| Bränslesystem | Injicering |
| Pådrag | Elektrisk |
| Kopplingstyp | Antihopping, |
| Transmission | Rem |
| Transmissionstyp | Variomatic |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 343 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängarm |
|---|
Chassi
| Ram | Stål |
|---|
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Assistanssystem
| Avancerade förarassistanssystem | ABS |
|---|
Mått och vikter
| Säteshöjd | 690 mm |
|---|---|
| Tjänstevikt (med ABS) | 195 kg |
| Bränsletankskapacitet | 16 l |
| Licensefterlevnad | A2 |
| Euro-norm | Euro 5+. |
Utrustning
| Utrustning | LED-strålkastare, |
|---|
Frågor och svar Benda Chinchilla 350 CVT
- Vilket är aktuellt marknadspris för Benda Chinchilla 350 CVT?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Benda Chinchilla 350 CVT, tillverkningsår 2026, är 62 150 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Benda Chinchilla 350 CVT eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Benda Chinchilla 350 CVT?
- Jämfört med andra Chopper/Cruiser motorcyklar är tillgängligheten normal. Det finns ett genomsnittligt antal Benda Chinchilla 350 CVT motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Benda Chinchilla 350 CVT?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en Benda Chinchilla 350 CVT efterfrågan på marknaden. Testrapporter för denna modell läses sällan på plattformen 1000PS.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Benda Chinchilla 350 CVT Bilder
Källa: 1000PS
Visa fler bilder























